Cyklistika s rodinou v Jizerkách

Poznejte jaké to je bydlet na samotě

Není nad to probudit se na samotě u lesa v horské chatě, bez věčného ruchu velkoměsta. Vaše rodina potřebuje jednou za čas odejít od všeho hluku a technologií. Zejména dostat děti od televize. Místo toho pozorujte 1000 hvězd nad jizerskou oblohou a pochlubte se před dětmi znalostmi souhvězdí a planet. Ráno vás čeká chutná snídaně plná bílkovin a ovoce, která vaši rodinu povzbudí do dalšího dne.

Jízda na kole k nejstarší rozhledně

Čas: 2 hod bez přestávky

Délka: 20 km

Výlet začnete hned u našeho Hotelu Jizerka 4 a pojedete směrem na obec Tesařov. Na této cestě je vybudováno několik bunkrů, které si vaše děti mohou prohlédnout. Poté se vydáte po stezce na vrcholek Hvězda, kde se v nadmořské výšce 958 m n. m. nachází rozhledna Štěpánka. Nahoře najdete malý kiosek, kde se můžete občerstvit nebo si koupit suvenýry.

Přečtěte si něco málo o historii rozhledny Štěpánka. O vznik kamenné novogotické rozhledny se zasloužil kníže Kamil Rohan. Pojmenoval ji po arcivévodovi Štěpánovi, který dohlížel na stavbu Krkonošské cesty. Stavba rozhledny byla zahájena již v roce 1847. Stavba však brzy ustala, až se jí ujal německý horský spolek. Němci stavbu opravili a dokončili. První turisté si ji prohlédli v roce 1892. Štěpánka je nejstarší rozhlednou v Jizerských horách.

Náš tip: Překvapte své děti návštěvou Muzea Ozubnicové Železnice. Po dvou hodinách jízdy na kole si to určitě zaslouží. Opravdoví fanoušci vláčků si toto místo zamilují. Pokud mezi takové fanoušky patří i vaše dítě, uděláte jim ohromnou radost. Muzeum je spojeno s výtahem, kde si můžete prohlédnout staré vlakové soupravy, lokomotivy a vlakovou lokomotivu. Prohlídka probíhá pouze s průvodcem v češtině.

Uložte děti ke spánku a užijte si večer v horké vaně

Víme, jak únavné je být rodičem na plný úvazek. Proto po dni plném aktivit s dětmi budete potřebovat nějaký čas o samotě se svým milovaným partnerem. Vytratit se z pokoje a dopřát si trochu té romantiky. Odpočiňte si v sauně a pak se ponořte do naší venkovní dřevěné vířivky, kde můžete pozorovat 1000 hvězd a povídat si o jiných věcech, než jsou plenky a domácí povinnosti. Co je romantičtějšího než tohle?