Cyklistika s rodinou v Jizerkách

D

ostali jste se do fáze života, kdy můžete s malými dětmi konečně dělat činnosti, které máte rádi. Nejlepší cesta jak si užít kvalitně strávený čas jako rodina. Děti si turistiku moc neužijí, ale jízda na kole je něco jiného. Ukažte svým dětem, jak mohou na kole poznávat přírodu a vidět místa, která ještě nikdy neviděly. Hory nám dávají pocit uzemnění. Pro vaše děti to může být také dobrá lekce do života. V Jizerských horách si vaše rodina může prohlédnout krásné scenérie plné stromů, luk a vodopádů.

Poznejte jaké to je bydlet na samotě

Není nad to probudit se na samotě u lesa v horské chatě, bez věčného ruchu velkoměsta. Vaše rodina potřebuje jednou za čas odejít od všeho hluku a technologií. Zejména dostat děti od televize. Místo toho pozorujte 1000 hvězd nad jizerskou oblohou a pochlubte se před dětmi znalostmi souhvězdí a planet. Ráno vás čeká chutná snídaně plná bílkovin a ovoce, která vaši rodinu povzbudí do dalšího dne.

Jízda na kole k nejstarší rozhledně

Čas: 2 hod bez přestávky

Délka: 20 km

 

Výlet začnete hned u našeho Hotelu Jizerka 4 a pojedete směrem na obec Tesařov. Na této cestě je vybudováno několik bunkrů, které si vaše děti mohou prohlédnout. Poté se vydáte po stezce na vrcholek Hvězda, kde se v nadmořské výšce 958 m n. m. nachází rozhledna Štěpánka. Nahoře najdete malý kiosek, kde se můžete občerstvit nebo si koupit suvenýry.

 

Přečtěte si něco málo o historii rozhledny Štěpánka. O vznik kamenné novogotické rozhledny se zasloužil kníže Kamil Rohan. Pojmenoval ji po arcivévodovi Štěpánovi, který dohlížel na stavbu Krkonošské cesty. Stavba rozhledny byla zahájena již v roce 1847. Stavba však brzy ustala, až se jí ujal německý horský spolek. Němci stavbu opravili a dokončili. První turisté si ji prohlédli v roce 1892. Štěpánka je nejstarší rozhlednou v Jizerských horách.

 

Náš tip: Překvapte své děti návštěvou Muzea Ozubnicové Železnice. Po dvou hodinách jízdy na kole si to určitě zaslouží. Opravdoví fanoušci vláčků si toto místo zamilují. Pokud mezi takové fanoušky patří i vaše dítě, uděláte jim ohromnou radost. Muzeum je spojeno s výtahem, kde si můžete prohlédnout staré vlakové soupravy, lokomotivy a vlakovou lokomotivu. Prohlídka probíhá pouze s průvodcem v češtině.

Uložte děti ke spánku a užijte si večer v horké vaně

Víme, jak únavné je být rodičem na plný úvazek. Proto po dni plném aktivit s dětmi budete potřebovat nějaký čas o samotě se svým milovaným partnerem. Vytratit se z pokoje a dopřát si trochu té romantiky. Odpočiňte si v sauně a pak se ponořte do naší venkovní dřevěné vířivky, kde můžete pozorovat 1000 hvězd a povídat si o jiných věcech, než jsou plenky a domácí povinnosti. Co je romantičtějšího než tohle?

Napsat komentář