Nejlepší výhled na osadu Jizerka na vrcholu Bukovce

Z

hory Bukovec je nejlepší výhled na malebnou osadu Jizerka. Vystoupejte na horu po nejstarší naučné stezce a chvíli se kochejte klidnou krajinou. Svah není nijak strmý, takže s sebou vezměte i vaše hyperaktivní děti a udělat si tak krátký rodinný výlet.

Největší čedičová skála nad obcí Jizerka

Bukovec je jedna z největších sopečných čedičových hornin ve střední Evropě, která se nachází na východním okraji Jizerských hor. Při pěší turistice si zde můžete všimnout stop po důlní činnosti. Se svým nejvyšším vrcholem 1005 m n. m. připomíná tvar kužele. Hora je součástí přírodní rezervace Bukovec o rozloze téměř 60 hektarů. Nebuďte proto překvapení, když při túře narazíte na staré lomy.

Krásné za každého počasí

Na vrcholu vás čeká malebný výhled na hory a osadu Jizerka. Výhled na louky a chalupy je krásný bez ohledu na roční období. Někomu se líbí barevné podzimní listí, jiný si zamiluje sněhem pokryté kopce. Na jaře a v létě jsou rozsáhlé louky rozkvetlé a prozářené sluncem. Vezměte své blízké a užijte si skvělou zábavu při pozorování nádherné scenérie Bukovce a jeho okolí.

Vyzkoušejte nejstarší naučnou stezku

Pokud jste ubytováni v hotelu Jizerka 4, máte štěstí. Malebnou přírodní rezervaci Bukovec máte doslova na dosah ruky. Vede tudy několik turistických tras a žádná z nich není fyzicky náročná. Nejoblíbenější je 12 km dlouhá stezka Tři iseriny, která je zároveň nejstarší naučnou stezkou v Jizerských horách. Jakmile se na ni vydáte, budete se v terénu snadno orientovat díky užitečným ukazatelům. Stezky jsou sice mírně strmé, ale jsou dobře schůdné i pro děti. Pokud hledáte náročnější a méně turistickou trasu, projděte se podél řeky Jizerky, která se klikatí přírodní rezervací Bukovec.

Napsat komentář