Odhalte tajemství Jizerských hor v místním muzeu

M

uzeum Jizerských hor, které se nachází v samém srdci osady Jizerka, vás zavede do doby vzniku Jizerek, naučí vás vyrábět sklo a pečovat o nedotčenou přírodu zdejšího okolí.

Původně místní škola

Počátky černé stavby sahají do roku 1889, kdy byla založena jako škola pro děti místních obyvatel. Osada čítala asi 400 obyvatel a tvořili ji především skláři, truhláři, řemeslníci a obchodníci. Nyní slouží jako muzeum, které vítá všechny příchozí turisty toužící poznat starou tvář Jizerských hor.

Proč byste měli jít

Při návštěvě se dozvíte o životě obyvatel Jizerky v dávných dobách. Je zde široké zastoupení řemeslných nástrojů, které se zde běžně používaly, zejména při výrobě skla. Poznáte historii a tradice výroby skla v Jizerce a jejím okolí. Kromě toho se vám bude líbit i výstava fotografií, která zobrazuje Jizerské hory v celé jejich kráse. Doporučujeme navštívit muzeum ještě předtím, než se vydáte hlouběji do hor, protože je velká šance, že zde najdete skrytá místa, která budete chtít při svých výletech objevit.

Nejlepší místo pro relaxační turistiku

I přes stovky turistů, kteří sem v průběhu let přijíždějí, vypadá zdejší oblast nedotčeně. Můžete se vydat na 6 km dlouhou naučnou stezku, která vás provede muzeem. Cestou objevíte zvláštní přírodní útvary, chráněné druhy rostlin a spoustu rašelinišť. Trasa končí tam, kde začíná Národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizerka. A samozřejmě můžete pokračovat dál a vybrat si další turistickou trasu. 

 

Pokud se chcete dozvědět něco o zdejším starém osídlení a zároveň si užít odpočinkovou procházku v klidné přírodě, vydejte se do Muzea Jizerských hor. Nachází se 10 minut pěšky od hotelu Jizerka 4, takže byste ho během svého pobytu měli určitě navštívit. 

 

Upozorňujeme, že muzeum funguje pouze o víkendech, od května do října od 9:00 do 16:00. Je však možné domluvit si prohlídku i ve všední dny, pokud se předem domluvíte.  

Kontaktatní informace

Adresa: Jizerka 43, Kořenov 468 50

Tel.č: 

723 519 290

https://www.csopjizerka.cz/blank-4

Napsat komentář