Překvapte svou drahou polovičku v Liberci

P

okud vám docházejí nápady, jak strávit zábavný čas se svými nejdražšími, tohle je váš průvodce. Liberec je ideální destinací pro páry, protože má co nabídnout, ať už toužíte po dobrodružství, nebo si chcete užít jen klidné chvíle pro sebe. Projděte si přehled nejlepších aktivit v Liberci a potěšte svou drahou polovičku výletem s překvapením.

Zažijte skutečný letový simulátor

Snil někdy váš partner o tom, že se stane pilotem a bude létat ve stíhačkách? No, nakonec se sny stanou skutečností. Dejte mu šanci cítit se jako Maverick z filmu Top Gun. Vyzkoušejte si společně letecký simulátor. Můžete si vybrat simulátor legendární stíhačky MIG-23 nebo simulátor letecké společnosti DC-9, případně dokonce oba. Originální kokpit z amerického letadla vám poskytne nejrealističtější zážitek z letu v kabině. A uvnitř stíhačky budete mít možnost bojovat s nepřátelskými letouny pomocí raket R-3S. Jedná se o skutečně jedinečný zážitek, který si váš partner bude pamatovat navždy. Pro více informací navštivte webové stránky simulátoru Real.  

Prohlídněte si krásnou budovu muzea, kde bývali lázně

Majestátně vyhlížející Regionální galerie byla původně postavena jako městské lázně, ale nyní se v ní nachází moderní umění. Galerie je známá jako Muzeum evropského umění, protože uchovává více než 21 000 uměleckých děl z České republiky, Německa, Rakouska, Francie, Nizozemska a dalších evropských zemí. Strávíte zde několik hodin při objevování úchvatných obrazů z 16.-18. století a konceptuálních děl moderního umění.

Prohlédněte si luxusní vozy z 20. století

Kdo by nemiloval luxusní vozy jako Rolls-Royce nebo Cadillac? V Liberci je místo, kde na vás čekají – Technické muzeum. Zde je vystavena sbírka automobilů, motocyklů a lokomotiv z 20. století. Kromě toho je tu i průmyslová část věnovaná technologiím textilního průmyslu, který hrál důležitou roli v rozvoji libereckého regionu. Prezentovány jsou také staré tramvaje, lokomotivy a další starobylé dopravní prostředky. Milovníci starých automobilů toto místo prostě musí navštívit.

Vyfoťte se v exotických zahradách

Botanická zahrada v Liberci je nejstarší v České republice. Komplex skleníků, které připomínají spíše křišťálové paláce, uchovává bohatou sbírku exotických rostlin. Budete si tu připadat jako v džungli. Místo je to skutečně kouzelné a romantické. Neodcházejte z něj, aniž byste si pořídili fotografii svého partnera s celou touto nádhernou scenérií v pozadí. Otevírací dobu a informace o vstupenkách najdete zde.

Povečeřet nad mraky

Hledáte místo pro romantickou večeři? Lepší místo než restauraci na Ještědské věži nenajdete. Nachází se na jednom z nejvyšších libereckých kopců nad mraky. Ze všech stran budete obklopeni výhledem na hory – Krkonoše v Polsku, Jizerské hory na severovýchodě a krajinu Českého ráje na jihu. Tradiční česká kuchyně s nádherným horským panoramatem, vaše večeře v Liberci už prostě nemůže být lepší! Doporučujeme rezervovat si stůl předem.

 

Jak se tam dostat: Můžete se tam vydat autem a zaparkovat na parkovišti pod věží. Na vrchol pak dojdete pěšky za 13 minut. Pokud si výlet chcete opravdu vychutnat, nechte se vyvézt lanovkou na Skalku. Lanovka vás za pár minut bezpečně vyveze na Ještědský hřeben a pak dojdete pěší chůzí za 30 min na Ještěd. Pokud toužíte po výzvě, vydejte se na dvouhodinovou túru z úpatí hory s převýšením 500 metrů. Poté, si ten domácí jablečný koláč z restaurace na Ještědu opravdu zasloužíte.

 

Pro tip: Ještědská věž je obzvláště pěkným místem pro pozorování západu slunce.  


Kam jste se vydali? Už teď vám závidíme vaši budoucí cestu. Využijte naše tipy a vytvořte si v Liberci ty nejromantičtější vzpomínky.

Napsat komentář