Prozkoumejte zemi rašelinišť

R

ašeliniště Jizerka je národní přírodní rezervace severozápadně od osady Jizerka. Je považována za nejvíce nedotčenou oblast Jizerských hor. A z hotelu Jizerka 4 se tam dostanete za pouhou půlhodinu. Je to rozhodně jeden z nejlepších výchozích bodů pro poznávání Jizerských hor.

Vzácná rašeliniště Jizerky

Rašeliniště jsou právem nazývána pamětí krajiny. Po staletí uchovávají ve svých vrstvách pyl rostlin. Jsou jasným důkazem toho, že stromy jako lísky, lípy a duby zde rostou již téměř 5000 let. V roce 2012 byla velká část jizerskohorských rašelinišť uznána za mezinárodně významnou pod názvem Horní Jizera. Od té doby sem přijíždějí turisté, aby si prohlédli tyto vzácné přírodní lokality a odpočinuli si v lese.

Nedotčená příroda, která vám dodává zvláštní kouzlo

Rašeliniště Jizerka je známé svou nedotčenou přírodou, která působí majestátně a vskutku tajemně. Za mlhy je opravdu magická, proto si raději naplánujte výlet na brzké ráno. A co tomu dodává to kouzlo? Oblast je porostlá smrky a borovicemi. Většinu území zabírají rozsáhlé bezlesé rašelinné louky. Protože se jedná o národní přírodní rezervaci, flóra i fauna jsou zde dobře udržované. Projděte se po mechových stezkách s vážkami a motýly na cestě a pochopíte, proč se sem lidé rádi vracejí

Ideální pro pěkný rodinný výlet

Slibujeme, že vaše cesta rašeliništi bude bezproblémová a hladká. Neváhejte vzít na výlet všechny členy rodiny, i ty nejmenší. Jsou zde dřevěné stezky, takže si můžete vzít i kočárek. Oblast je vhodná i pro psy. Pokud přijíždíte za sportem, Jizerka je rozhodně skvělým místem. Můžete zde běhat, jezdit na kole a provozovat běžecké lyžování. Nebo objevte stezku pro pěší podél Safírového potoka a jen si užívejte klidnou krajinu. Lidé říkají, že tato rašeliniště jsou nejlepším lékem od hektického městského životního stylu. Přijeďte si sem odpočinout na těle i na duši. 

Napsat komentář