Pěší výlet na Pytlácké kameny

Určitě jste někde slyšeli, že je zdravé se hýbat. Ještě lepší je ale rozhýbat tělo v lese a přitom dýchat čerstvý horský vzduch, který vám vyčistí plíce znečištěné městským ovzduším. Takže stačí vypnout televizi, zabalit, nasednout do auta a vzít vaše ratolesti do hor. Čas utíká rychlostí blesků. A nikdy nebudete litovat, že jste se vydali s rodinou na výlet.

Vydejte se do nejsevernějšího českého pohoří Jizerské hory. Chráněná krajinná oblast. Je chválena pro svou krásnou přírodu, spoustu přírodních útvarů a četné památky. Naleznete zde širokou škálu sportovních aktivit pro celou vaši rodinu. Mnoho lidí poznává hory na kole, nebo v zimě na běžkách. Poznejte však hory pěšky a to po celý rok.

Z Jizerky na Pytlácké kameny

První noc v Hotelu Jizerka 4 je doslova vysněná. Konečně poznáte, jaké to je vyspat se bez ruchu a městských světel. Ráno se nasytíte vydatnou snídani. Pak se budete cítit nabití energií, abyste mohli zdolat jakoukoli horu, po které toužíte. Jedním z prvních výletů, které můžete podniknout, je vyjít před hotel a vydat se po červeně značené turistické stezce k Pytláckým kamenům. Cesta k Pytláckým kamenům je dlouhá 3,5 km. Upozorňujeme, že stezka není přístupná pro kočárky.

Cestou nahoru navštivte Jelení vrch, odkud vás čeká výhled na okolní kopce, ale výhled z Pytláckých kamenů je opravdovou třešničkou na dortu. Během celé procházky se vám naskytne pohled na vysokohorská rašeliniště. Na vrcholu hory se ocitnete ve výšce 975 metrů a její součástí je výrazná vrcholová skála, která poskytuje úchvatný panoramatický výhled na okolní lesy.

Náš tip: Vaše bačkůrky do města si raději nechte doma a vezměte si obuv, která vás podrží. Také se nezapomeňte obléknout podle předpovědi počasí. Počasí je tu dost proměnlivé.

Poslechněte si tenhle příběh

Každý má rád příběhy, že? Přečtěte si o jedné z nich, o Pytláckých kamenech. Své jméno místo dostalo podle Henricha, slavného jizerského pytláka. Byl to vojenský dezertér z napoleonských válek. V těchto lesích se skrýval a pytlačil. Bohužel tím rozzlobil lesníky, kteří se ho dlouho snažili chytit, ale neúspěšně. Až jednoruký lesník Hub pytláka zastřelil. Jeho památku připomíná malý křížek asi 500 metrů od vrcholu hory.

Prožijte víkend aktivně

Celé odpoledne si užijete objevováním, poznáváním a dýcháním čerstvého vzduchu. Jizerské hory jsou jedním z nejatraktivnějších míst k návštěvě a my chceme, abyste si vychutnali každý okamžik. Kromě pěší turistiky se budete moci věnovat mnoha outdoorovým aktivitám, například v zimě běhu na lyžích nebo v létě jízdě na kole. Jsou zde půjčovny, kde si můžete zapůjčit i elektrokolo. Ukažte svým dětem, jak vypadá nedotčená příroda, kterou možná ještě nikdy neviděly. Zjistíte, že nuda je slovo, které zde neexistuje. Na konci výletu si určitě řeknete, že se sem chcete vrátit znovu.