Podzimní víkend pro dva

Překvapte svou drahou polovičku romantickým podzimním víkendem plným zajímavých aktivit – například pěší turistikou v pestrobarevné přírodě, fotografováním, relaxací ve wellness, návštěvou vodopádů nebo jen výborným jídlem. No není to dokonalý způsob, jak strávit víkend mimo domov místo válení v posteli u Netflixu? Ne že by Netflix & Chill byl špatný, ale změna prostředí a společné zážitky vás jen sblíží. Neodkládejte to a udělejte si čas na osobu, kterou milujete, hned teď. Naplánujte si výlet, který vám dvěma vytvoří vzpomínky, které si budete moci uchovat navždy. Připravili jsme výlet za vás, abyste nemuseli trávit hodiny nad průzkumem.

Prozkoumejte klidnou osadu Jizerka

Uvidíte mnoho tváří Jizerských hor. Na jedné straně uvidíte hluboké smrkové lesy s tajemnými rašeliništi a rybníky, na druhé straně nepřehlédnutelné vodopády a skalní vyhlídky s výhledy na jizerskou krajinu. Ubytováni budete v nejmalebnější vesnici Jizerských hor. Využijte toho a udělejte si romantickou procházku po okolí.

Cesta k vodopádům

Vydejte se za Jedlovými vodopády, které jsou jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v Jizerských horách. Zaparkujte auto v Josefově Dole a poté dojděte pěšky k ‘bráně lesa’. Měli byste se vydat po modré turistické značce. Cestou uvidíte 3 vodopády, ale ten nejlepší na vás čeká až na konci. Třetí z nich je vysoký 5 metrů a s průtokem 200 litrů za sekundu nabízí opravdu atraktivní podívanou. Kouzlo vodopádu umocňuje jeho téměř dokonale svislý profil.

Nezapomeňte si vzít pevnou obuv. Tato stezka rozhodně není vhodná pro kočárky. Zpočátku je lesní cesta mírná, ve vyšších partiích se mění v kamenitou a kořeny prorostlou pěšinu, kterou na konci vystřídá dřevěná stezka. Cesta k poslednímu vodopádu trvá asi 1 hodinu, pak se vrácíte stejnou cestou zpět.

Výstup na skalní vyhlídku Ořešník

Pokud vás nic nezdržuje, vydejte se na výšlap do podzimního lesa plného listí barevného jako Monetova paleta a vychutnejte si nádherný výhled dolů z vyhlídky Ořešník.

A nejsou to jen výhledy, ale také žulové skály a obří balvany, vodopády a soutěsky.

Výlet začnete na parkovišti v Hejnicích a pak se vydáte po červené turistické značce až na vrchol, k odbočce a cestě na skalní vyhlídku Ořešník (800 m n. m.). U odbočky najdete informační tabuli a lavičku k odpočinku. Z vyhlídky Ořešník se vrátíte po červené značce k vodopádu Velký Štolpich na potoce Černý Štolpich. Odtud pokračujete po žluté značce dolů podél soustavy peřejí a vodopádů až k zelené značce. Ta vás dovede zpět do Hejnic.

čas: 3h 30min

délka: 9 km

Deštivý den strávený v Liberci

Ne každý den je pro pěší turistiku jako stvořený. Všichni známe ten pocit, když se probudíte v útulné posteli a nechce se vám z ní ven. Slibujeme, že pokud sejdete dolů, bude to stát za to. Protože si budete moci vychutnat naši vynikající snídani. Pak už je to na vás. Buď zůstanete v posteli a budete si užívat našeho wellness, nebo se vydáte do světa. Čilý městský život, kavárny, restaurace a další pamětihodnosti vám mohou rozjasnit den. Ve městě se stále něco děje. Udělejte si výlet do pátého největšího města v České republice – Liberce.

Máme pro vás tipy, kam v Liberci vyrazit. Nejprve se stačí projít centrem města, kde uvidíte historickou dominantu – libereckou radnici, kterou najdete na náměstí Dr. E. Beneše. Pak si zajděte na oběd do Bistra Široká, kde každý den nabízejí jiný výběr jídel. Až si naplníte břicho, je čas na šálek dobré kávy. Vyzkoušejte místně praženou kávu v kavárně DOK. Je to zcela unikátní místo, které skutečně najdete na starém nádražním nástupišti. Působí opravdu industriálním dojmem. Koupit si můžete i jejich čerstvě upečený domácí chléb.

Ačkoli hory jsou dnes mimo hru, můžete si stále užít nějakou sportovní aktivitu. Vezměte si plavky a jděte si zaplavat do libereckého aquaparku Babylon. Určitě navštivte největší libereckou dominantu vrchol Ještěd. Na vrcholu, uvnitř věže, najdete restauraci. Musíte ochutnat jejich domácí jablečný koláč se šlehačkou. Ještěď slouží také jako hotel a televizní vysílač. Stavba má tvar jednodílného rotačního hyperboloidu a byla postavena v letech 1966-1973. Tvar věže představuje logo města.

O večeři se nemusíte starat. Vraťte se do Hotelu Jizerka 4 a užijte si večerní wellness a večeři v naší restauraci. Nabízíme pokrmy pouze z kvalitních surovin. Zahřátí na konci dne s miskou polévky je takové objetí, o kterém jste nevěděli, že ho potřebujete.