Vyrazte na kolo s kamarády

Strávit víkend s partou a užívat si života. Zapomeňte na všechny povinnosti doma. Začněte den snídaní plnou bílkovin. Na den, který jsme vám naplánovali, budete potřebovat spoustu energie. Nasedněte na sedlo, zacvaknete helmu a vydejte se objevovat krásy Jizerských hor. Uvidíte, že osada Jizerka je opravdu okouzlující se svými krásnými horskými chatami a nedotčenou přírodou.

Kamarádi, kteří spolu jezdí na kole, drží spolu

Čas: 3h 30min

Délka: 45km

Trasa na mapy.cz

Největší výhodou jízdy na kole je možnost prozkoumat toho více, než kdybyste šli pěšky. Navíc si procvičíte svaly. A nastartujete své tělo na týden tvrdé práce, který vás čeká. Trasa, kterou jsme pro vás naplánovali, vám umožní vidět to nejlepší z Jizerských hor.
Začnete u hotelu Jizerka 4. Cestou na Čihadlo si užijete spoustu krásných výhledů. Z Čihadla pak můžete udělat okruh přes Krásnou Máří, Novou Louku a Kristiánov a odměnou vám budou “malované” výhledy malebné krajiny. Pak se vrátíte na Čihadlo a sestoupíte na Smědavu a zpět na Jizerku.

Ochutnejte pivo z místního pivovaru

Každá cesta potřebuje nějaký cíl, který vám pomůže dál šlapat na pedály. Co kdybychom vám řekli, že si můžete dát chutný ležák v místním minipivovaru U Čápa v Příchovicích? Hned vedle pivovaru najdete velmi zajímavé místo k návštěvě, které vás pravděpodobně nadchne – Muzeum Járy Cimrmana. Jára Cimrman je nejznámější česká fiktivní postava, kterou vytvořila dvojice divadelních herců – Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěřák. Chcete se pokochat krásným výhledem a sledovat západ slunce? Vystoupejte na jejich majákovou věž, odkud se vám naskytne skvělý výhled na obec a okolní lesy.

Nasedněte na kolo a zahajte výlet do pivovaru a ještě dál, pohodlně z našeho hotelu Jizerka 4 a poté budete pokračovat směrem na Kořenov. Dále pokračujte do obce Příchovice. Při návratu do hotelu pojedete na kole podél hranic s Polskem a také podél řeky Jizery, která začíná u horských rašelinišť. Cesta k pivovaru vám zabere asi 50 minut jízdy na kole a pak 1 hodinu zpět do hotelu.

Uvolněte svaly ve wellness

Jízda na kole může být náročná. Po dlouhém dni se musíte vrátit do hotelu a odpočívat. Nejprve zajděte na večeři do naší restaurace, která je u našich hostů velmi oblíbená. Poté vyplavíte toxiny z těla v sauně a odpočinete si v dřevěné horké lázni.  Po tomto výletu se budete cítit opravdu svěží a připraveni vrátit se domů silnější než kdy jindy.