Romantický výlet k vodní nádrži Souš

N

ejlépe si odpočinete a spojíte se s přírodou u vody. A když je to v lese, je to ještě lepší. Tady jsme pro vás vymysleli skvělý nápad, jak se při pobytu na Jizerce zabavit: vezměte svou drahou polovičku a vydejte se na výlet k vodní nádrži Souš.

Trasa

Vaše cesta k nádrži vede lesem. Začíná na kopci a musíte k ní sejít 5,4 kilometru. Je to jen 1,5 hodiny pěšího výletu. Čerstvý lesní vzduch, měkké listí pod nohama a společnost vašeho partnera – co víc si přát? Je to přesně tak romantické, jak to zní. Měli byste vědět, že tato trasa je středně náročná, ale pokud si občas zacvičíte, mělo by vám to stačit. Před cestou doporučujeme stáhnout si mapy. Vyzkoušejte pohodlnou aplikaci Mapy.cz vyvinutou speciálně pro pěší turistiku. Tam už jsme pro vás trasu připravili, takže můžete rovnou vyrazit.

Plně funkční nádrž s krásným výhledem

Nádrž se nachází na řece Černá Desná. Její zatopená plocha je téměř 86 hektarů. Nádrž Souš byla vybudována v roce 1912 a měla chránit Jizerské hory před povodněmi. Až do 70. let 20. století sloužila jako rekreační zařízení, ale později začala sloužit jako zásobárna pitné vody pro Jablonecko. Nyní je nejen nádrží, ale i krásnou malebnou oblastí, kde je radost pobývat. 

Vezměte si nějaké jídlo na piknik

Břehy přehrady nejsou přístupné, protože se jedná o chráněné území. Můžete se však pohodlně usadit někde poblíž, a přesto se vám naskytne malebný výhled. Vezměte si s sebou nějaké občerstvení a udělejte si piknik. Po túře vám určitě vyhládne. V okolí nejsou žádné restaurace, takže se raději jídlo připravte. Mimochodem, je tu okruh, který v létě ocení bruslaři a cyklisté a v zimě běžkaři. Většina lidí sem ale jezdí pozorovat nádhernou přírodu a nikdy neodjíždí zklamaná. Každý si tu najde něco pro sebe. Tak jen přijeďte k vodní nádrži Souš a užijte si zábavně strávené odpoledne.

Napsat komentář