Výlety na běžkách v Jizerkách

P

odařilo se vám přesvědčit partnera, aby pro vás rezervoval víkendový pobyt v hotelu Jizerka. Ani to nebylo tak těžké, díky naší venkovní dřevěné vířivce, ze které můžete pozorovat tisíc hvězd. Chcete strávit pohodový víkend se svým milovaným partnerem, ale chcete se i trochu pobavit? Pak zkuste běžky!

Prozkoumejte krásnou přírodu Jizerských hor a užijete si spoustu zábavy při pádech z běžek do hromady sněhu. Není to lehký sport, ale pokud jste přiměřeně silní a zdraví, pak to zvládnete.

Přeneste své tělo do zimní říše divů

Dozvíte se, že běžkařské tratě v Jizerských horách mají nejdelší historii v České republice. Začaly vznikat v roce 1984 a nyní je spravuje Jizerská O.P.S. Když bude hodně sněhu, budete si moc vybrat z 200 km strojově upravovaných tratí. Zjistíte, že značené trasy často vedou kolem zimních kiosků, kde si můžete dát svařené víno na zahřátí nebo jen šálek čaje na načerpání potřebných sil. Pokud je hodně sněhu, zažijete tu nejkouzelnější zimní říši divů.

Tipy na Běžkařské trasy

  • Start v Hotelu Jizerka 4 do polské turistické stanice Orel (9,3 km): Nenáročná trasa bez velkého převýšení. Překvapte svého partnera tím, že ho vezmete na výlet do jiné země. Budete se pohybovat na běžkách podél řeky Jizery až do Polska. Pak uvidíte krásnou budovu turistické stanice Orel. Zde si odpočinete u půllitru piva a k tomu si dáte grilovanou klobásu. Je to místo, kde čas plyne svým vlastním rytmem. Trasa vám zabere 1 hodinu.
  • Start v Hotelu Jizerka 4 k přehradě Souš (11,2 km): Trochu náročnější trasa s převýšením až 300 metrů. Tato běžkařská trasa vás zavede na vyhlídku na vodní nádrž Souš a okolní lesy. Poté můžete pokračovat až do blízkosti vodní nádrže Souš, která je jedním z nejkrásnějších míst Jizerských hor. Trasa vám zabere asi 2h 15min.
  • Start v Hotelu Jizerka 4  na Smědavu (13,8 km): Bude to pro vás lehká až středně těžká trasa, pokud občas jezdíte na běžkách. Na běžkách budete projíždět krásnou přírodou obklopenou rašeliništi. Tato trasa vám zabere asi 2h 40min.
  • Start na Smědavě do Bedřichova (27,3 km): Obtížná trasa, pokud pojedete tam i zpět. Nejprve obejdete Jizerské hory, minete kiosek Knajpa a dostanete se do přírodní rezervace Na Čihadle. V Kristiánově dojdete ke hřbitovu, kde můžete navštívit i Památník sklářství v Jizerských horách. Dále budete pokračovat na běžkách na Novou Louku a ke stadionu v Bedřichově. Tato trasa vám zabere asi 5 h 15 min.
Náš tip: Podívejte se na tuto stránku, kde pravidelně aktualizují stav běžkařských tras v Jizerských horách.

Společně strávený čas

Přejeme vám, abyste si pobyt na Jizerce užili co nejlépe, přes den byli aktivní a večer odpočívali v našem hotelu. Po běžkování bude vaše tělo potřebovat nabít energií, než se pustíte do dobrodružství dalšího dne. Jistě oceníte naše wellness, které zahrnuje vířivku, saunu a venkovní dřevěnou horkou vanu.


Naše vesnice je jedinečná tím, že její obloha patří k nejtemnějším v zemi tzv. rezervace tmy. Díky mimořádně nízkému světelnému smogu je zde vidět až o 500 % více hvězd než ve městě.

Napsat komentář